Szkolenia, badania i wykłady są OK, ale praktyka jest The Best! Budujemy Strategię Rozwoju Gminy Dobrzyniewo Duże!

Gmina Dobrzyniewo Duże leży obok Białegostoku. Prócz sąsiedztwa z tym prosperującym miastem, posiada wiele innych walorów, np.: rozwinięte rolnictwo, rosnące budownictwo jednorodzinne, tereny inwestycyjne, wspaniałą przyrodę, rzeki (w tym Narew) oraz lasy (w tym Puszczę Knyszyńską). Wkrótce będzie mieć także drogę ekspresową S19, stanowiącą część niezwykle ważne szlaku komunikacyjnego Via Carpatia prowadzącego z Polski i Litwy, przez Słowację i Węgry, aż do Rumunii, Bułgarii i Grecji.

Te i inne atuty oraz szanse po prostu trzeba umiejętnie wykorzystać! Dlatego w czerwcu br. władze tej gminy zaprosiły mnie by porozmawiać o budowie i wdrażaniu nowej strategii rozwoju. Szybko okazało się, że nadajemy na tych samych falach i nie mamy wątpliwości, że zarządzanie strategiczne daje mnóstwo korzyści także małym gminom. Już rozpoczęliśmy współpracę, a zaczynamy cyklem warsztatów strategicznych z liderami gminy oraz ważnymi osobami z zewnątrz, wpływającymi na jej rozwój. Zaprosiliśmy prawie 200 takich osób i będziemy wsłuchiwać się w ich opinie, pomysły, oczekiwania itp. To będzie strategia dla ludzi i poprzez ludzi.

Szkolenia, badania i wykłady nt. zarządzania strategicznego są OK, ale praktyka tego zarządzania, bycie jego częścią, jest po prostu The Best! To jest energia rozwoju! 🙂