Obrona samorządowej pracy magisterskiej – ważnej dla strategii rozwoju gmin, Lexington, Kentucky, USA

Wizytując University of Kentucky uczestniczyłem w obronie ciekawej, samorządowej pracy magisterskiej. Jej Autorka, Pani Lindsay Vance, zbadała jak przywiązanie mieszkańców do miejsca zamieszkania wpływa na ich stosunek do rozwoju turystyki. Inaczej mówiąc, sprawdziła, czy jak ktoś bardzo lubi swoje okolice to chce je „sprzedać” turystom, czy raczej nie. Zgadnijcie co się okazało 🙂 Opowiem o tym na moich szkoleniach dla władz samorządowych ze strategii rozwoju gmin – to bardzo ważny temat!

A jak wyglądała sama obrona? Standardowo. Prócz czteroosobowej komisji uczestniczyło w niej kilku widzów – profesorów i studentów (przyjść może każdy, są ogłoszenia). Na początku, Autorka przez prawie godzinę prezentowała cele, metody, przebieg i wyniki swoich badań. Wyjaśniła co znaczą te wyniki i dla kogo, jakie mają zalety i słabości. Dużo mówiła też o praktycznym ich wykorzystaniu przez władze lokalne. Przez następne pół godziny Autorka odpowiadała na pytania, najpierw komisji, a potem widzów, w tym moje. Pytań z przedmiotów zaliczonych w czasie studiów nie zadaje się tu na obronach. Uznaje się, że jeśli przedmioty zostały zaliczone, to student wie co powinien wiedzieć i nie trzeba tego ponownie sprawdzać. Później była tajna narada komisji – jakieś 20 minut, a następnie ogłoszenie wyników, oczywiście bardzo pozytywnych. Warto było w tym uczestniczyć.

Gratuluję Lindsay Vance świetnej pracy i obrony, a Tobie Dan Kahl gratuluję wspaniałego promotorstwa i świetnego kierunku studiów UK Community & Leadership Development!