Prowadziłem debaty o strategiach gmin na XX Samorządowym Forum Kapitału i Finansów

Na jubileuszowym XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów miałem zaszczyt moderować debatę plenarną pt. „Nadchodząca reforma systemu zarządzania przestrzenią i jej konsekwencje (w tym finansowe) dla samorządów terytorialnych”, a także wystąpić w panelu dyskusyjnym pt. „Zarządzanie finansami jako element strategii rozwoju lokalnego”.

Strategie już są uregulowane, ale nadchodząca reforma zarządzania przestrzenią uczyni je obowiązkowymi, najważniejszymi planami rozwoju gmin, z których wynikać będą nie tylko ich plany przestrzenne, ale też infrastrukturalne, społeczne, gospodarcze oraz finansowanie pomocowe. To strategiczna rewolucja, więc wszyscy samorządowcy są zainteresowani. O moim wystąpieniu napisał Portal Samorządowy

W tym roku w Forum udział wzięło 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ uczestników. To największa, najważniejsza, profesjonalna konferencja władz samorządowych i biznesowego otoczenia samorządów w Polsce. Dyskutuje się tu o problemach wykorzystania samorządowych zasobów i aktywów do realizacji wieloletnich strategii, średniookresowych programów i bieżących zadań. Forum to też miejsce dyskusji o samorządowych wyzwaniach, trendach i innowacjach. Tu także docenia się samorządy i samorządowców przyznając im prestiżowe nagrody za sukcesy z zarządzaniu rozwojem gmin/miast, powiatów i województw. Następne Forum już za rok 🙂 Polecam!