Skupienie na zadaniu i indywidualne podejście

Jednym z moich atutów jest skupione, indywidualne, otwarte i elastyczne podejście do samorządów, samorządowców oraz ich potrzeb. Odróżnia mnie to od dużej części konsultantów i firm konsultingowych, zwłaszcza od stosujących zawsze te same, wielokrotnie kopiowane rozwiązania lub obsługujących wielu klientów bez koncentracji na żadnym z nich. Dzięki mojemu podejściu osiągam lepsze rezultaty i łatwo zjednuję sobie nowych klientów, a dotychczasowi współpracują ze mną nawet od 20 lat. Na podejście to składa się 7 niżej wymienionych elementów:

Jestem skupiony Twoim zadaniu - nie rozpraszam się

Jednocześnie realizuję niewiele zleceń – często jedno. Nie rozpraszają mnie liczne zlecenia, nie mylą mi się one. Jestem skupiony na zadaniu, które wykonuję dla danego samorządu i w całości się w nie angażuję. Jakość zamiast ilości. To jeden z powodów, dla których otrzymałem tak wiele referencji.

Podchodzę indywidualne do każdego klienta

Nie stosuję sztampowych rozwiązań i nie powielam tych samych treści w opracowaniach dla kolejnych klientów. Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie uwzględniając oczekiwania władz, specyfikę samorządu, aktualne i przyszłe możliwości jego rozwoju, a także jego inne unikalne własności.

Chętnie pomagam poszukującym pomocy

Jestem otwarty na rozmowy z przedstawicielami samorządów poszukujących wsparcia konsultingowego. Wspólnie tworzę z nimi najlepsze dla nich oferty. Jeśli sami nie będę w stanie pomóc, być może skieruję do partnera, za którego mogę ręczyć. Współpracuję i znam takich.

Rozumiem pracę samorządową i wspieram moich klientów

Pracuję z samorządowcami od 1994 r. lat. Znam ich uwarunkowania – przepisy, finanse, kontrolę, presję społeczną, logikę wyborczą, rywalizację ugrupowań itp. Dlatego, świadcząc usługi pamiętam o tym wszystkim i wychodzę naprzeciw potrzebom moich samorządowych klientów.

Jestem elastyczny i reaguję na nowe potrzeby klienta

Rozumiem zmienność uwarunkowań pracy samorządowej. Dlatego jestem otwarty również na te potrzeby klientów, które pojawiają się już w trakcie pracy. Reaguję na nie z dużą elastycznością. Chcę bowiem aby rezultaty moich prac były kompletne i w pełni przydatne.

Jestem dostępny - także po zakończeniu prac

Świadcząc usługi dla samorządów jestem w stałym kontakcie z ich przedstawicielami. Na bieżąco udzielam wyjaśnień, rozwiewam wątpliwości. Utrzymuję ten kontakt również po zakończeniu prac udzielając pomocy w wykorzystaniu moich opracowań.

Zawsze daję więcej niż się ode mnie oczekuje

Moim klientom daję zawsze więcej niż ode mnie oczekują. W trakcie prac szczegółowo zapoznaję się ich potrzebami. Wtedy często natrafiam na te, z których nie zdawali sobie sprawy, lub których wcześniej nie wyrazili. Pomagam im je zaspokoić. Tak wyrażam moją misję w zakresie promowania i wspierania rozwoju lokalnego i radość z tego, że mogę być cząstką ich sukcesów.

Chcesz poznać czym jest zarządzanie strategiczne rozwojem gminy/miasta?

Przeczytaj mój wywiad dla serwisu Prawo.pl

Samorządy, które mi zaufały:

Potrzebujesz strategii, szkolenia, doradztwa personalnego, wsparcia badań dot. zarządzania?